Wracają! Syfony do wody ponownie w modzie

Syfony do wody sodowej niegdyś miał każdy. Dzisiaj starsi ludzie wspominają o nich z łezką w oku, a młodzi nie za bardzo wiedzą, o co w nich chodzi. Ich czas jednak ponownie powrócił, a wodę gazowaną można mieć teraz na wyciągnięcie ręki.

Czym jest syfon do wody sodowej?

Syfon do wody sodowej były niezwykle popularne w ubiegłym wieku. Po latach jednak powróciły zza światów i ponownie zyskują na swojej popularności, w szczególności wśród młodych osób. Nic dziwnego, ponieważ można dzięki nim uzyskać wodę gazowaną w dowolnym momencie.

Są to urządzenia, w których – dzięki specjalnym nabojom – dochodzi do nasycenia wody gazem, a w efekcie powstaje woda gazowana właśnie.

Zalety syfonów do wody sodowej

Syfony do wody sodowej posiadają wiele zalet. Przede wszystkim, dają możliwość uzyskania „tu i teraz” wody gazowanej. Są one dodatkowo bardzo poręczne, a co za tym idzie – można je zabierać ze sobą w podróże. Niektóre z nich kosztują od kilkudziesięciu nawet do kilkuset złotych, jednak najdroższe urządzenia tego typu są profesjonalne i przeznaczone w głównej mierze do lokali gastronomicznych.

Warto również nadmienić, że syfony do wody sodowej można zakupić w wielu formach, kształtach, a także wersjach kolorystycznych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Gastronomiczne niezbędniki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.